Добрі та погані «сусіди»

Метки:
Автор: Четверг, 19 февраля 2009, 15:44Рубрика Город. 0 комментариев.

Рослини, як і люди, впливають одні на одних. Для деяких культур цей вплив корисний, для інших — шкідливий. Як використати це з вигодою?
Нагромадження у середовищі фізіологічно активних речовин, так званих колінів, що їх виділяють рослини під час життєдіяльності, називають алелопатією. Ці речовини значно впливають на проростання насіння, ріст, розвиток і хімічний склад рослин, їх стійкість проти хвороб та шкідників, витривалість у несприятливих умовах довкілля. Вони посилюють або гальмують процеси росту. Їх виділення можуть бути для одних рослин корисними, а для інших — шкідливими.
Токсичний вплив на овочеві культури мають виділення деяких бур’янів. Наприклад, пирій повзучий, виділяючи агропірен та ванілінову кислоту, пригнічує ріст коренеплодів, зелених культур, капусти. Гірчак рожевий, різні види полину пригнічують ріст і розвиток більшості овочевих культур.
Алелопатія є головною причиною грунтової втоми, тому овочеві культури вирощують у сівозмінах, які складають так, щоб грунт протягом усього періоду перебував під різними культурними рослинами, а не під бур’янами.
Проте існує і корисний вплив рослин. І наше найважли-віше завдання — щоб у сівозміні попередня культура сприяла інтенсивному росту наступної. Наприклад, бобові не тільки збагачують грунт азотом, але їх виділення сприяють інтенсивному росту таких культур, як огірки, помідори, капуста, морква. Виділення рослин капустяних культур є добрим дезінфікувальним попередником для огірків, помідорів, перцю, баклажанів, картоплі. Виділення кореневої системи кропу та кукурудзи цукрової сприяють ін-тенсивному росту і плодоношенню огірків.
Особливо велике значення має алелопатія у теплицях, бо виділення рослин концентруються у невеликому шарі грунту.


Вы имеете возможность оставить комментарий относительно данной статьи. Все комментарии проходят модерацию.


Комментарии

Последние новости

Последние комментарии

  • Сергей: Твой парень хочет, чтобы ты сама выбрала глотание ...
  • Евгешка: Просто царь, 5 балов...
  • стас: точно дурак щас в шоу успех...
  • ольга: Мужчина55л ношу все женское крашусь член 18 /6 обр...
  • ольга: Мужчина55л ношу все женское крашусь всю жизнь мечт...
  • Александр: Здравствуйте ! Меня интересует один вопрос , как м...
  • Александр: Здравствуйте! Так как можно увеличить грудь себе б...


Новости шоу-бизнеса: светские хроники, новости высокой моды, секреты здоровья и красоты, привлекательности и счастливой сексуальной жизни. для вас милые женщины и девушки