Ендометріоз — діагностика і лікування

Автор: Вторник, 21 апреля 2009, 6:52Рубрика Жіночі захворювання. 0 комментариев.

Ендометріоз - діагностика і лікування Вас турбують занадто сильні менструації, болі внизу живота перед або під час менструацій? Не варто все списувати на стреси або гормональні збої, адже іноді це ознаки такого захворювання, як ендометріоз, і виявити його може тільки досвідчений лікар.

У сучасному суспільстві турбота про своє здоров’я протягом уже багатьох лет залишається в списку «трендів сезону». XXI століття — століття профілактичної медицини.

На відміну від наших бабусь і дідусів, тат і мамів, ми розуміємо, що запобігти хворобі набагато легше, ніж лікувати захворювання.

Головним лікарем для кожної жінки, починаючи з періоду полового дозрівання, є гінеколог.
На жаль, досить часте відвідування фахівця залишає не самі приємні враження.
Ситуація, при якій у графі «діагноз» написаний набір незнайомих букв, і лікар навіть не намагається пояснити їхнє значення, я впевнена, на жаль, знайома багатьом жінкам.

У даній статті ми поговоримо про одному з найпоширеніших захворювань, з яким зіштовхуються у своїй практиці лікарі гінекологи, — про ендометріоз.

І постараємося розповісти про це захворювання так, щоб це було зрозуміло будь-який нашій читачці.

Діагноз «ендометріоз» — що він означає?

Ендометріоз довгий час не був відомий як самостійне захворювання.
Донині він залишається одним з найпоширеніших і загадкових хвороб жіночої репродуктивної системи, а також одним із самих небезпечних, тому що є причиною розвитку безплідності.
Саме слово «ендометріоз» походить від назви внутрішнього шару матки — ендометрія. Виділення під час менструації є ні що інше, як відторгнення ендометрія.

При ендометріозі тканина, подібна за своєю будовою й функціями з ендометрієм, поширюється за межі порожнини матки.

Виділяють генітальний (тобто, той який поширюється на полові органи — матку, маткові труби, яєчники, піхву й ін.) і екстрагенітальний (який поширюється на органи черевної порожнини) ендометріози.

Генітальний ендометріоз, у свою чергу, підрозділяється на зовнішній (ендометріоз шейки матки, яєчників, маткових труб і ін.) і внутрішній (ендометріоз тіла матки).

Клінічні ознаки ендометріоза різноманітні

Найбільш характерні — це болі внизу живота перед і під час менструації; неприємні й болючі відчуття під час полового контакту; порушення менструального циклу — поява кров’янистих виділень до й після менструації або, навпаки, рясні менструації.

Лікування ендометріозу

Його можна розділити на 3 групи:
1 — консервативне (тобто без застосування хірургічного втручання),
2 — хірургічне лікування,
3 — сполучення консервативного й хірургічного методів.

Консервативне лікування полягає в призначенні гормональних препаратів різних груп.
Хірургічне лікування може бути різним за обсягом, залежно від поширеності процесу й супутніх ускладнень (наявності спайок і т. п).
При оперативному втручанні може бути зроблене видалення вогнища, розсічення спайок.
Якщо буде потреба при операції можуть бути вилучені яєчники, а іноді й матка.
У цей час усе більше й більше фахівців вказують на необхідність комбінованого лікування із застосуванням як гормональної терапії, так і хірургічного лікування, тому що воно найбільш ефективно.
***
Отже, якщо ви страждаєте від хворобливих менструацій, вас турбує порушення менструального циклу, у вас присутні болі внизу живота при половому акті або в спокої, — не відкладайте візит до лікаря!
Чим раніше лікар поставить діагноз і призначить лікування, тим ефективніше й, як правило, простіше ви впораєтеся із захворюванням.

Пам’ятайте: навіть відсутність симптомів не говорить про повне здоров’я. Відвідування лікаря-гінеколога як мінімум 1 раз у рік повинно входити в список необхідних запланованих заходів кожної сучасної леді.

Будьте здорові!


Вы имеете возможность оставить комментарий относительно данной статьи. Все комментарии проходят модерацию.


Комментарии

Последние новости

Последние комментарии

  • Сергей: Твой парень хочет, чтобы ты сама выбрала глотание ...
  • Евгешка: Просто царь, 5 балов...
  • стас: точно дурак щас в шоу успех...
  • ольга: Мужчина55л ношу все женское крашусь член 18 /6 обр...
  • ольга: Мужчина55л ношу все женское крашусь всю жизнь мечт...
  • Александр: Здравствуйте ! Меня интересует один вопрос , как м...
  • Александр: Здравствуйте! Так как можно увеличить грудь себе б...


Новости шоу-бизнеса: светские хроники, новости высокой моды, секреты здоровья и красоты, привлекательности и счастливой сексуальной жизни. для вас милые женщины и девушки