Обвинувачувати в екстремізмі стало модно

Автор: Вторник, 7 апреля 2009, 6:40Рубрика Домашний очаг. 0 комментариев.

Інформаційно-аналітичний центр «Сова» представив сьогодні свою доповідь «Неправомірне застосування антиекстремістського законодавства» за підсумками 2008 року.

Як відзначають автори доповіді, у минулому році виявилася небезпечна тенденція порівнювати критику правоохоронних органів до екстремістських висловлювань. Крім того, якщо раніше антиекстремізм переслідувався вкрай рідко, те тепер з’явилося відчуття, що влада надолужує упущене.

Матеріали доповіді являють собою детальний аналіз даних правозахисних організацій, публікацій у пресі й офіційних звітах прокуратури.

Як розповіла кореспондентові «Газети» заступник директори «Сови» Галина Кожевникова, самим разючим є те, що й звичайні громадяни починають використовувати антиекстремістську риторику, спускаючись до звичайних анонімок.

«Це відбувається тому, що саме визначення екстремістської діяльності дано дуже невиразно, що дозволяє використовувати його як проти ультраправих, так і просто проти політичної опозиції», — відзначила Кожевникова.

За її словами, можна говорити навіть про якусь своєрідну «моду» у піар-технологіях, коли той або інший політик обвинувачує свого опонента при кожній можливій нагоді в екстремізмі.

Але не тільки політики, на думку фахівців «Сови», але й різні релігійні конфесії використовують «антиекстремістську маску». «І Російська православна церква обіграє цю тему, і ісламські муфтії в боротьбі за вплив раз у раз обвинувачують один одного, наприклад, у ваххабізмі», — сказала Кожевникова.

Показовим прикладом неправомірного використання антиекстремістської риторики, на думку авторів доповіді, стала справа телеканалу 2×2, від якого вимагали заборонити трансляцію деяких мультфільмів. «Головними ініціаторами були протестанти, але приєдналися всі, кому не лінь», — додала Кожевникова.


Вы имеете возможность оставить комментарий относительно данной статьи. Все комментарии проходят модерацию.


Комментарии

Последние новости

Последние комментарии

  • Сергей: Твой парень хочет, чтобы ты сама выбрала глотание ...
  • Евгешка: Просто царь, 5 балов...
  • стас: точно дурак щас в шоу успех...
  • ольга: Мужчина55л ношу все женское крашусь член 18 /6 обр...
  • ольга: Мужчина55л ношу все женское крашусь всю жизнь мечт...
  • Александр: Здравствуйте ! Меня интересует один вопрос , как м...
  • Александр: Здравствуйте! Так как можно увеличить грудь себе б...


Новости шоу-бизнеса: светские хроники, новости высокой моды, секреты здоровья и красоты, привлекательности и счастливой сексуальной жизни. для вас милые женщины и девушки