Сорок днів до Різдва

Метки:
Автор: Четверг, 27 ноября 2008, 14:42Рубрика Духовність. 0 комментариев.

27 листопада — день Пилипа, одного з 12 апостолів, і початок Різдвяного посту
Пилип був найулюбленішим учнем Івана Христителя, який одним з перших почув від Предтечі звістку, що Спаситель вже прийшов у світ. І був першим, кому Ісус Христос сказав: «іди за Мною», коли повернувся з пустелі після 40-денного посту.
Пилип, не вагаючись, пішов. Він був ревним учнем, а потім усе життя палким проповідником вчення Вчителя у Греції, Сирії, Малій Азії, Лідії, Місії і Фрігії, де з Євангелієм на вустах був ро-зіп’ятий на хресті за наказом правителя Анфіпата.
Свято Пилипа — це останній день напередодні Різдвяного посту. Тому в старі часи, коли посту дотримувалися всі, у цей день святкові столи були багатими та різноманітними, особливо на м’ясні страви. Адже піст триває 40 днів, аж до 6 січня. Тому пилипівські вечорниці тривали за північ, дівчата та молодиці вдягалися особливо ошатно та пишно, оскільки під час посту прийнято було вдягатися скромно, а світське життя затихало.
Але за церковними вимогами Різдвяний піст покликаний підготувати наші душі до великої радості свята Різдва, тож піст — не тільки і не стільки утримання від їжі та інших плотських й світських задоволень, а перш за все утримання від гріховних поривань душі — гніву, гордощів, лихослів’я. Піст це, насамперед, смирення, благочестивість і добрі діла, а обмеженість у їжі і молитва під час посту мають допомогти в цьому. Тож формальна обмеженість без відповідної поведінки не просто нічого не дає для душі, а й навіть заподіює їй шкоду.
«Чому радієш, душе, що стримуєшся від страв, тоді як від страстей ти не очищена? У тобі немає бажання переміни, ти будеш у погорді, як несправедлива перед очима Бога, ти будеш зрівняна із злими демонами, які ніколи не їдять, якщо ти будеш грішити, твій піст буде безкорисний», — говориться в Тріоді. Більше того, тілесний піст без посту духовного буває небезпечним, вважає церква. Адже життя душі — це боротьба в духовному розумінні. Суть в тому, що, обмежуючи тіло, ми глибше занурюємося душею у світ духовний, в якому живуть і добро, і зло — і ангели, і біси. Ось чому під час посту слід частіше і довше молитися, читати Святе письмо, сповідатися і причащатись.
Тоді очищену душу не під силу буде атакувати злим духам, і вона наповнюватиметься тільки добром. Хто обмежується лише постом тілесним, при цьому страждаючи і втрачаючи душевну рівновагу, той стає похмурим, злостивішим, дратівливим й навіть агресивним. Від цього потерпають і він сам і його близькі. «Що за користь, коли ми стримуємось від птиці і риби, — говорить святий Іоан Злотоустий, — а братів гриземо й поїдаємо?».
Отже, той, хто вирішив присвятитися подвижництву посту, повинен усвідомлювати усю серйозність чину і пам’ятати слова Ісуса Христа: «Коли поститесь, не будьте печальні, як лице-міри, бо вони приймають на себе сумні обличчя, щоб показати людям, що вони постять» (Мф. 6, 16).


Вы имеете возможность оставить комментарий относительно данной статьи. Все комментарии проходят модерацию.


Комментарии

Последние новости

Последние комментарии

  • Сергей: Твой парень хочет, чтобы ты сама выбрала глотание ...
  • Евгешка: Просто царь, 5 балов...
  • стас: точно дурак щас в шоу успех...
  • ольга: Мужчина55л ношу все женское крашусь член 18 /6 обр...
  • ольга: Мужчина55л ношу все женское крашусь всю жизнь мечт...
  • Александр: Здравствуйте ! Меня интересует один вопрос , как м...
  • Александр: Здравствуйте! Так как можно увеличить грудь себе б...


Новости шоу-бизнеса: светские хроники, новости высокой моды, секреты здоровья и красоты, привлекательности и счастливой сексуальной жизни. для вас милые женщины и девушки